Çakır Mahallelerde İncelemelerde Bulundu

Ahmet Çakır, Melekbaba ve Taştepe Mahallelerinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Malatya Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Melekbaba muhtarevinin de açılışı yapıldı.

Çakır Mahallelerde İncelemelerde Bulundu Malatya Haber

Mahalle gezilerine, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceyhan, Fatih Güven, bazı daire müdürleri, Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir, Taştepe Mahalle Muhtarı Turan Sarı ile vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Çakır, "Melekbaba Mahallemizde muhtarevimizi tamamladık. Artık vatandaşlarımız muhtara çok daha kolay ulaşabilecekler. Burada ayrıca nezih bir park oluşturuluyor. Semt Konağımızın yerini satın alarak temelini attık. Sosyal alt yapıyı güçlendirmek için yoğun çalışmalarımız var. Malatya'nın dört bir yanında bu çalışmalar devam ediyor. Çevre yolu altında bulunan mahallelerimizin gelişmesi ve sosyal yapılara kavuşması adına özel gayret gösteriyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Çakır, Melekbaba Semt Konağımızın içinde spor salonu, mescit, çok amaçlı toplantı salonu, idare merkezi, acil müdahale odası, kütüphane,internet,öğretmen odası, atölye odaları olacak. Bu güzel tesisi birkaç ay içinde Melekbaba'ya kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Melekbaba Mahallesi'nde yol açma çalışmaları da yaptıklarını belirten Başkan Çakır, "Şu ana kadar 7 sokakta yol açma çalışmamız oldu. Kuşak yollarımız çevre yolu altında bulunan mahallelerimizi canlandıracak. Kuşak yolumuzun 5 km'lik bölümünü tamamladık. Bu çalışmalar kapsamında Çarmuzu Mahallemiz tren geçidine kadar olan bölümünü bu sene bitirmeyi planlıyoruz. Tren yoluna üst geçit yapacağız. Babuktu deresine menfez yapacağız. Selçuklu Mahallesine kadar bu yolu yapacağız. Bu yolu açarken tamamen kamulaştırma yapacağız. Bize maliyeti yaklaşık 6 trilyon civarında. Bu bölgelerimizin gelişmesi adına bu yolu açmak zorundayız. Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Şehrimizin dört bir yanında caddelerimizi modern hale getiriyoruz. Melekbaba, Taştepe, Göztepe, Tandoğan ve Yeşiltepe'de çevre düzeni, kaldırım, aydınlatma ve yeşillendirme çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalardan önce gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlayacağız. Yağmur suyu drenaj çalışmaları yapacağız. Buralarda da modern caddeler oluşturacağız. Bu çalışmalar şuan ihale aşamasında. Malatya'nın hangi yerine giderseniz gidin her yerde bir çalışma olduğunu göreceksiniz. Bu çalışmalar bu sene daha da artacak. Amacımız Malatya'yı daha modern bir kent haline getirmek, çekim merkezine dönüştürmek" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Melekbaba Semt Konağı inşaatını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Taştepe Mahallesinde yapımı devam eden Çok Amaçlı Sosyal Tesis'te de incelemelerde bulunup, Muhtar Turan Sarı'dan mahallede yapılan çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulundu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 362
Bu Ay : 5556
Toplam : 5556

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom