Hukukçular Derneğinden CHP'ye Tepki

Hukukçular Derneği Malatya Şube Başkanı Av. Necati Karabay, CHP Genel Başkan yardımcısı Süheyl Batum'a tepki göstererek, "Sivil iradeyi benimseyemeyenlerden hukukçu ve hele hele siyasetçi hiç olmaz" dedi.

Hukukçular Derneğinden CHP'ye  Tepki Malatya Siyaset

Basın toplantısı düzenleyen Hukukçular Derneği Malatya Şube Başkanı Av. Necati Karabay, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Anayasa Profesörü Süheyl Batum'un, darbe yapmadığı için, TSK'yı kağıttan kaplana benzeten sözleri de, demokrasiye inanan bizleri şok etmiştir. Hele temel hak ve hürriyetlerin bilimini okumuş, öğrencilere ders veren, bu alanda kariyer yapmış bir kişinin darbe istemesi hayli düşündürücüdür ve büyük bir suçtur. Fertlerin temel hak ve hürriyetlerinin, bir ideoloji uğruna ve seçimle iktidara gelme ümidini kaybetmiş CHP'yi iktidara getirmek amacıyla, askerler tarafından askıya alınmasını, hukukun ideoloji uğruna rafa kaldırılmasını istemek ve despotizmi savunmak, bir hukukçunun arzu etmemesi gereken bir şey olmalıdır. TSK'ya hakaretler yağdıran, iftira atan, halkı ve kurumları yasalara uymamaya tahrik ve isyana teşvik eden, Süheyl Batum'un yargılanması ve Batum'un da derhal istifa etmesi gereklidir. Sivil iradeyi benimseyemeyenlerden hukukçu ve hele hele siyasetçi hiç olmaz." İfadelerini ileri sürdü.

Karabay şunları söyledi: "CHP artı Ordu eşittir iktidar devirleri geride kalmıştır. Seçimle iktidar olma ümidini yitirenlerin, milletinin emrinde ve onunla kaynaşmış şanlı Ordumuzun, siyasetten uzak kalması gerektiğini, darbe dönemlerinin geride kaldığını ve her darbenin, ülkemizi onlarca yıl geriye götürdüğünü, darbelerin, kan ve gözyaşını, Yassıadaları, Mamak ve Diyarbakır zindanlarını, işkenceleri hatırlattığını unutmamalarını, en güzel yönetim şeklinin demokrasi olduğunu hatırlatıyoruz."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 218
Bu Ay : 6198
Toplam : 6198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom