Malatya Memur- Sen TOKİ ile Anlaştı

TOKİ ile Memur Sen Malatya Temsilciliği arasında yapılan anlaşma gereği TOKİ Malatya'da memurlara 888 konut yapacak.

Malatya Memur- Sen TOKİ ile Anlaştı Malatya Yaşam-Sağlık

Toplu Konut İdaresi (TOKİ ) ile Memur Sen Malatya Temsilciliği arasında yapılan anlaşma gereği TOKİ Malatya'da memurlara konut yapacak.

Memur Sen Malatya İl Temsilcisi Şahin Kayaduman, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, "Sendikamızın sonuçlandırdığı hizmetlerden biri de Malatya Memur Sen Toplu Konut Projesi'dir. Merkez Çöşnük mevkiinde, 973 nolu parseldeki 472 bin metrekarelik alan üzerinde, Üyelerimiz için birinci etapta 888 konut, ikinci etapta 500 konut yapılacaktır.

Konutlar iki tip olup, alt gelir gurubu için yapılacak 85m2 lik ve 2+1 lik konutların ödeme süresi 15 yıldır. İlk taksit ödemesi anahtar tesliminden sonra başlayacaktır. 130 m2 lik ve 3+1 lik konutların ödeme süresi 10 yıldır. İlk taksit kura çekiminden 4 ay sonra başlayacaktır.

Alt gelir gurubu konutlarında peşinat yüzde 12 olup, başvuru bedeli 6 bin TL.'dir. Sosyal konutlarda peşinat yüzde 15 olup başvuru bedeli 10 bin TL.'dir. TOKİ'nin Memur Sen üyeleri için yaptığı konutların fiyatı, Türkiye'nin her yerinde aynıdır. İnşaat kalitesinin iyi olması için, Memur Sen Malatya temsilciliği ile TOKİ arasında yapılacak protokole gerekli şartlar konulacak ve TOKİ komisyonumuzda çalışan mühendislerimiz tarafından da denetimler yapılacaktır. Sendikamız, üyelerimizin en iyi şartlarda konut sahibi olmaları için büyük bir gayretin ve fedakarlığın içinde olacaktır"ifadelerini kullandı.

"Önce 14-25 Şubat tarihleri arasında ön talepler alınacak, talep konut sayısından fazla olursa, noter huzurunda kura çekilecektir. Yedek listedekilere, ikinci etapta öncelik verilecektir. Hangi konut tipinde fazla talep olursa, o tiplerin sayısı artırılacak, ancak 888 sayısı aşılamayacaktır.

Kesin müracaatların bitim tarihi ise, 31 Mart 2011'dir. Nisan 2011 ayı başında dosyalar TOKİ'ye teslim edilip, ihale süreci başlayacaktır"diyen Kayaduman, açıklamasını şöyle tamamladı:
"Malatya Memur Sen Toplu Konut Projesi ile ilgili tüm bilgiler, "Malatya Eğitim-Bir-Sen'in Web sayfasına" konulmuştur. Üyelerimizin her türlü bilgiye ulaşmaları sağlanmıştır.

"Memur Sen Evleri"nin yapılacağı yer, İlimizin en güzide yeridir. Havadar ve ulaşımı çok kolay bir yerdir. Yer kıymetli olunca, engeller de çok olur. Gec'de olsa tüm engeller aşıldı ve proje başladı" diye ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 715
Bu Ay : 5081
Toplam : 5081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom