Görme Engellilere Bilgisayar Kursu Açıldı

Malatya'da görme engelliler için bilgisayar kursu törenle başlatıldı.

Görme Engellilere Bilgisayar Kursu Açıldı Malatya Eğitim

Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Malatya Şubesi'nde düzenlenen bilgisayar kursu açılış törenine, İş Kur Malatya İl Müdür Vekili Hüseyin Gürboğa, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Boyraz ve Sedat Yetiş, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Malatya Şubesi Başkanı Cengiz Akın ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ile diğer davetliler katıldı.

İş Kur Malatya İl Müdür Vekili Hüseyin Gürboğa yaptığı konuşmada, "İş Kur olarak mesleki eğitim projelerine çok önem veriyoruz. Kurumumuza kayıtlı olan işsizlere, mesleği olmayan insanlara mesleki eğitim kursları düzenliyoruz. Bu kurslarımız arasında engelli işsizlere de imkan tanıyoruz. 2005'den bu yana 30 kurs düzenledik bu kapsamda bunlardan 433 tanesini eğitimden geçirdik" ifadelerini kullandı.

Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Malatya Şubesi işbirliği ile de 160 saatlik 10 kişilik bilgisayar kursu düzenlediklerini söyleyen Gürboğa, "Kursiyerlerimize günlük 15 TL harçlık veriyoruz. 58 bin TL tutarında da demirbaş alımı gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, "Görme engelli kardeşlerimiz, işbirliği ile bilgisayar öğrenecekler. İş Kur'un Malatya'ya yaptığı birçok yatırımlar var. Bugünkü bu program ise güzel bir teşebbüstür. Engellilerin çalışarak hayat ve işlerini idame ettirmeleri bizleri de mutlu eder" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 939
Bu Ay : 2507
Toplam : 2507

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom