Çakır Hal Binasında İnceleme Yaptı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Meyve ve Sebze Halinde yapımı tamamlanan alt yapı, asfalt ve çatı kaplama çalışmalarını yerinde inceledi.

Çakır Hal Binasında İnceleme Yaptı Malatya Haber

Meyve ve Sebze halindeki inceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanısıra Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Ahmet Ceyhan, Abuzer Kabakaş, Belediye Meclis Üyesi Sıddık Özdemir, bazı daire müdürleri ile Meyve ve Sebze Komisyoncuları Dernek Başkanı Yaşar Eryılmaz ve çok sayıda hal esnafı katıldı.

Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Yaşar Eryılmaz burada yaptığı konuşmada, "Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır, göreve geldiği günden itibaren Hal esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgilendiler. Kendisine iletmiş olduğumuz sorunlar bir bir giderildi. Özellikle alt yapı çalışmaları, asfalt ve çatı kaplamasından dolayı kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Daha önceki ziyaretlerimiz sırasında esnaflarımızla yaptığımız istişarelerde hal binasının bir takım eksiklikleri bize iletilmişti. Bunları projelendirerek tamamladık. Özellikle güneşli ve yağışlı havalarda ürünlerin zarar görmesi nedeniyle, iş yerlerinin ön kısımlarının kapatılması konusunda proje geliştirdik. Yaklaşık 500 ton demir kullanılarak dükkanların ön kısımlarında 6.700 metrekarelik kapalı çatı alanı yaptık. Dükkanların bodrum katlarının havalandırmasının olmaması ve zaman zaman çökmelerin meydana gelmesi nedeniyle, alt yapı çalışmaları kapsamında bu eksiklikler de giderilerek bodrumlara havalandırma pencereleri açtırdık. Yeni düzenlemeler yapılarak yaklaşık 1 milyon liralık bir harcamayla 32 bin metrekarelik Hal Meydanı ile otopark alanını asfaltladık" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Meyve ve Sebze Hali'nde yapılan çalışmalar gezildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 394
Bu Ay : 7540
Toplam : 7540

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom