40 Öğrenci Alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi "Engelliler Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü"ne 40 öğrenci alınacağı bildirildi.

40 Öğrenci Alınacak Malatya Spor

 İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Türkiye'de bir ilk olan "Engelliler Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü" Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile yapılan görüşmeler ve Almanya/Köln Spor Üniversitesi ile yapılan protokol neticesinde açılarak ilk öğrencilerini 2010-2011 eğitim-öğretim yılında almaya başlayacak" şeklinde belirtildi.

"İnönü Üniversitesi olarak, Türkiye'de önemli bir ihtiyacı karşılamak için özel eğitim alanında bu meslek grubuna yönelik eğitim verebilecek bir bölümün açılabilmesi amacı ile Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından 2 yıldır yürütülen çalışmalar sonuç verdi. Özel Eğitim alanında yeni bir meslek tanımı anlayışı içinde engelli eğitiminde hizmet edecek, öğretmen ve egzersiz terapisi uygulamalarına yönelik elemanları, Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bünyesinde açılan "Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü" 4 yıllık bir eğitim-öğretim programı ile yetiştirecektir. Bu bölümde bir yıl da İngilizce hazırlık sınıfı olacaktır" denilen açıklamanın sön bölümünde şunlar belirtildi:

"Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü kuruluş aşamasında YÖK, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Almanya/Köln Spor Üniversitesi ile çok yönlü yapılan görüşmeler sonucunda mesleki tanımlarına uygun eğitim programları ve istihdam alanları belirlemeye yönelik çalışmalar yürütülmüştür.

Bu konuda yıllardan beri uluslararası kabul görmüş eğitim-öğretim yapan Almanya/Köln Spor Üniversitesi ile BESYO arasında özel eğitim alanında bir protokol yapılarak verilecek 4 yıllık eğitimin müfredat ve ders içerik çalışmaları sonuçlanmıştır. Bu amaçla 19 Ocak 2011 tarihinde Almanya/Köln Spor Üniversitesinde BESYO Müdürümüz Doç. Dr. Cengiz Arslan ile Köln Spor Üniversitesi Engeliler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ingo Froböse protokol imzalamıştır.

Başlangıçta bu bölüme 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren 40 öğrenci alınacak ve Almanya/Köln Spor Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, öğrenci ve öğretim elemanları değişimi uygulanarak, eğitim ve öğretim programlarının nitelikleri sürekli arttırılacaktır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 788
Bu Ay : 14964
Toplam : 14964

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom