Turgut Özal Tabiat Parkı

Malatya'da yapılması kararlaştırılan Turgut Özal Tabiat Parkı inşasına bu yıl başlanacağı bildirildi.

Turgut Özal Tabiat Parkı Malatya Haber

 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, Turgut Özal Tabiat Parkı Projesiyle ilgili verdiği bilgide, "Orduzu Pınarbaşı mevkiinde bir rekreasyon projesi başlatıldı. Proje, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın 2010 yatırım programına dahil edildi. Yapım sorumluluğu ve teknik koordinasyonu Malatya İl Özel İdaresi tarafından yürütülen projeye, öncelikle Malatya'mızın yetiştirmiş olduğu mümtaz şahsiyetlerden 8. Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal'ın ismi verilmiştir. Projenin toplam uygulama sahası yaklaşık 400 dekardır" dedi.

Sami Er, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Turgut Özal Tabiat Parkı Projesi için proje sahasında mülkiyet sahibi olan İl Özel İdaresi, Orduzu belediyesi ve diğer kurumlarla mutabakat zaptı düzenlenerek İl Özel İdaresi'ne yetki verildiğini söyledi.

Sami Er, Turgut Özal Tabiat Parkı Projesinde neler olduğunu şöyle anlattı: "Proje sahası içerisinde bulunan kamuya ait bina ve taşınmazlar yenilenecek, gezinti, sosyal aktivite mekan düzenlemeleri yapılacaktır. Bu kapsamda oluşturulacak düzenleme sonucunda Orduzu Pınarbaşı modern ve fonksiyonel bir kimliğe kavuşturulacaktır."

Turgut Özal Tabiat Parkı'nın yapılmasıyla bu bölgenin Malatya için prestij mekanlardan biri haline dönüştürüleceğini vurgulayan Er, sözlerini şöyle tamamladı: "Söz konusu proje kapsamında yeşil doku korunduğu gibi ilave kültür bitkileri ve hayvan barınakları ile çok önemli bir merkez haline getirilecektir. Projenin ön fizibilite ve Çed raporları tamamlanma aşamasına gelmiş, uygulama projeleri ve detaylarının proje ihalesi tamamlanmıştır. Projeler ve yaklaşık maliyet hazırlanmış olup yakın zamanda ihale edilerek 2011 yılında projeye başlanacaktır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 288
Bu Ay : 5482
Toplam : 5482

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom