Hayvancılık İçin 21 Milyon TL Ayrıldı

2011 yılı için hayvancılık destekleme projelerine 21 milyon 160 bin TL kaynak ayrıldığı bildirildi. Son 8 yılda hayvancılığa toplam 5,5 milyar TL nakit destek verildiği belirtildi.

Hayvancılık  İçin 21 Milyon TL Ayrıldı Malatya Ekonomi

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, DAP kapsamındaki Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van illerinde, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması ve bölgesel kalkınmayı sağlamaya yönelik olarak çalışma yapılmıştır. Etçi ve kombine ırklarla hayvancılık sektörünün geliştirilmesi amacıyla 2011 yılında ilk etapta bu iller için ilk etapta 21
milyon 160 bin TL kaynak sağlanarak 16 ilde yeni projeler başlatılmıştır" dedi.

"Hükümetin hayvancılık sektörüne verdiği bu destekler Malatya ve Doğu Anadolu Bölgesi halkı için çok şeyler ifade ediyor. GAP ve DAP projeleri kapsamında 81 milyon TL hibe desteği verilerek 50 baş ve üzeri 269 işletme kurulmakta ve bu işletmelere 31 bin baş damızlık hayvan verilecektir. Son 8 yılda hayvancılığa toplam 5,5 milyar TL nakit destek verildi. GAP ve DAP'taki bu projeler sayesinde bölgenin milli gelirden alacağı pay ve refah düzeyi daha yüksek seviyelere çıkacak"diyen Ölmeztoprak, Cumhuriyet tarihinde hayvancılık ve tarım için böyle bir hibe ve destek bugüne kadar verilmediğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 717
Bu Ay : 1235
Toplam : 1235

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom