Önce Bıçaklandı Sonra Yakıldı

Malatya'da 12 yaşındaki Kenan Afşar'ın bıçaklanarak, elleri arkasından bağlanarak ve yakılarak öldürülmesi olayının şüphelisi hakkında dava açıldı.

Önce Bıçaklandı Sonra Yakıldı Malatya Asayiş

Malatya merkez Zaviye Mahallesi Hasanbey Caddesi üzerinde 17 Eylül 2010 tarihinde meydana gelen olayda harabe bir evde yangın ihbarı alarak olay yerine giden itfaiye ekipleri yakılmış bir cesetle karşılaşmıştı. Cesedin ait olduğu 12 yaşındaki Kenan Afşar'ın bıçaklandığı, ellerinin arkadan bağlandığı ve daha sonra ateşe verilerek yakıldığı tespit edilmişti. Katil zanlısı 45 yaşındaki 3 çocuk babası Aydın G. adlı hurdacı tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamede, olayın meydana geldiği gecenin gündüz vaktinde saat 12.00 ile 13.00 arasında hurdacı ile Kenan'ın aynı metruk binada göründüğü ve hurdacının içki içerken göründüğü, bazı çocukları kovaladığı iddia edildi. Olayın ortaya çıkmasından sonra hurdacının kovaladığı çocuğun, karakolda kendisine gösterilen fotoğraflarda hurdacıyı tereddütsüz olarak teşhis ettiği, hurdacının o gün cuma namazına gittiğini söylemesine karşın eşininin ise, "Eşim namaz kılmaz. Ramazan ayında bile içki içer" dediği kaydedildi.

İddianamede, gizli tanık olarak ifade veren Anahtar kod adlı tanığın, "Olay günü çocukları ile birlikte Hasanbey caddesinde yürürken metruk binadan 40-45 yaşlarında esmer, kısa boylu bir kişinin aniden yola doğru önlerine çıktığını, bu kişinin aniden önlerine çıkması nedeniyle göz göze geldiklerini, bu nedenle yüzünü net hatırladığını, giderken sürekli arkasına baktığını" söylediği ve kendisine 2 sayfadan oluşan fotoğraflar gösterildiğinde hiç tereddüde yer vermeyecek şekilde Aydın G.'yi teşhis ederek, o gün üzerindeki sarımsı renkli gömleği hatırladığı kaydedildi.

İddianamede şüpheli Aydın G.'nin, "Cinsel amaçlı olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, bir suçu gizlemek için kasten adam öldürme" iddiası ile cezalandırılması talep edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 353
Bu Ay : 3910
Toplam : 3910

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom