Taraftar Haritası

Bir internet sitesi, 1 milyon üyesini kapsayan bir araştırmayla "Türkiye'nin taraftar haritası"nı çizdi. Malatya'da taraftarların %35'i GS, % 23'ü Fenerbahçe, % 18'i Malatyaspor dedi.

Taraftar Haritası Malatya Spor

Türkiye'nin 81 ilinde hangi takım taraftarlarının çoğunlukta olduğunu gösteren araştırmaya göre, ülke genelinde taraftarların yüzde 35'i Galatasaray, yüzde 33'ü Fenerbahçe, yüzde 20'si de Beşiktaş taraftarı.

5 büyük ilden İstanbul ve Ankara'da en çok taraftarı olan takım Fenerbahçe iken; İzmir, Bursa ve Adana'da ise Galatasaray taraftarı çoğunlukta. Trabzon'daki Trabzonspor taraftarı oranının yüzde 72 olduğunu ortaya koyan araştırmada, dört büyük takım dışında araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar ise Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu.

Araştırmaya göre, 51 ilde Galatasaray, 29 ilde Fenerbahçe, 1 ilde ise Trabzonspor taraftarı çoğunlukta.

Araştırma, taraftarların kendi şehirlerinin takımlarına olan ilgisini ortaya koyarak en fanatik illeri de belirledi. 4 büyük takım dışında, araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu. Diyarbakır'da GS ve FB'nin ardından en çok taraftarı olan üçüncü takım yüzde 17 ile bu yıl tekrar Turkcell Süper Lig'e yükselen Diyarbakırspor olurken, Eskişehir'de Eskişehirspor yüzde 27 ile Galatasaray'ın ardından ikinci sırada yer aldı. Uzun yıllardır Süper Lig hasreti çeken Malatya'da ise Malatyaspor yüzde 23 ile GS ve FB'nin ardından en çok taraftarı olan takım olarak dikkat çekti. Sivas da en fanatik illerden biri olarak araştırmadaki yerini aldı. Sivas'taki taraftar dağılımı şöyle şekillendi: Yüzde 29 FB, yüzde 28 GS, yüzde 26 Sivasspor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 809
Bu Ay : 7955
Toplam : 7955

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom