İl Dışı Stant Satışları Başladı

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 7 - 10 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı ile ilgili il dışı çalışmaları başladı.

İl Dışı Stant Satışları Başladı Malatya Ekonomi

Elazığ’ı ziyaret eden Kültür A.Ş. Fuar Koordinatörleri, stant satışlarının yanı sıra şirketin tanıtımını da yapıyorlar. İlk ziyaret Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’a yapıldı. Şekerdağ, Malatya Belediyesi’nin aktif bir şekilde çalıştığını ifade ederek, “Elazığ’ın mermer sanayisi çok güçlü. Bizler bu iş adamlarımızla sizleri bir araya getirerek 2011’de ilkini düzenleyeceğiniz Yapı, Dekorasyon ve İnşaat Fuarı’nda yerlerini almalarını isteyeceğiz. Önemli olan yapılacak olan fuarlarda katılımcıların beklentilerine cevap verebilmek. Fuarlar tanıtımla sınırlı değil, aynı zamanda sosyal bir aktivite. Bu yüzden bölge için çok önemli. Bizler önce güveni sağlayacağız ardından da ticaret yapacağız. Bölgenin potansiyeli çıkartılarak her ilin kendine özgü ürünleri ortaya konulmalıdır. Gerekli güven ortamı sağlandığı takdirde, Elazığlılar kayısı satabilecek, Malatyalılar ise mermer satabilecek hale gelebilir. Ben fuarların, şehirler ve firmalar için faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ın konuşmasının ardından Kültür A.Ş. Fuar Koordinatörleri Ahmet Turan Göncü ve Ömer Kabadayı, Kültür A.Ş.’nin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Koordinatör Ömer Kabadayı, fuarların bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacağını ifade ederek, “Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve Kültür A.Ş. Genel Müdürümüz Murat Nalçacı’nın selamını sizlere getirdik. Geçen yıl yaptığımız Tarım Fuarı’nın yoğun ilgi görmesi nedeniyle bizler bu fuarın bölgesel olması gerektiğini düşündük. Yönetim Kurulumuz en kısa sürede karar alarak bölgesel çapta fuarın düzenlenmesi gerektiğini söylediler. Bu yüzden Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerimizi gezerek Tarım Fuarı hakkında bilgilendirme yapıyoruz” şeklinde konuştu. Sunumun ardından Fuar Koordinatörü Ömer Kabadayı, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ’a kayısı hediye etti. Elazığ Tarım İl Müdürü Rüştü Emir’in programının yoğun olması nedeniyle, Kültür A.Ş. fuar Koordinatörleri Elazığ Tarım İl Müdürlüğü Proje Şube Müdürü Mesut Arı’ya sunum yaptı. Şube Müdürü Arı, Elazığ’ın 22 bin ton kapasiteli Türkiye’nin en büyük Alabalık tesisine sahip olduğunu dile getirerek, Tarım Fuarı’na katılmak için çalışma yapacaklarını söyledi.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Fuar Koordinatörleri, Elazığ’dan sonra, Adıyaman, Kahramanmaraş, Sivas, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Mersin, Kilis, Erzincan, Erzurum, Bingöl, Hatay, Muş, Diyarbakır, Elbistan ve Pazarcık’ı ziyaret ederek, Tarım Fuarı hakkında bilgiler verecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 14
Bu Ay : 5208
Toplam : 5208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom