Turgut Özal Tıp Merkezine Cihaz Desteği

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Turgut Özal Tıp Merkezi'ne yeni cihaz alımı için toplam 13.5 milyon TL tutarında kaynağın aktarıldığını bildirdi.

Turgut Özal Tıp Merkezine Cihaz Desteği Malatya Yaşam-Sağlık

Fındıklı, verdiği bilgide, "Turgut Özal Tıp Merkezi'nin bütün cihazları neredeyse 10-13 yıllık. Bunların modernize edilmesi gerekiyor. Bugün bölgemizde önemli bir sağlık referans merkezi haline gelmiş olan Turgut Özal Tıp Merkezi'nin mevcut cihazlarını modernize edilmesi için bir takım girişimlerde bulunduk. Devlet Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, yapılan görüşme sonrasında Turgut Özal Tıp Merkezi'ne 2 milyon TL tutarında bir ödenek ayırdı. Devlet Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz'a teşekkür ediyoruz. Turgut Özal Tıp Merkezi'nin Maliye Bakanlığından hasta hizmetlerinden dolayı alacağı oluşan 11.5 milyon TL tutarındaki kaynak ise direk aktarıldı. Normalde bu para, taksitler halinde ödenecekti, ancak Sayın Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek'in devreye girmesi ile ödeme toptan yapılmış oldu. Bu konuda Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek'e teşekkür ediyorum. Şu anda 13.5 milyon TL tutarında oluşan kaynak ile Turgut Özal Tıp Merkezi'ne cihaz alımı yapılacak" dedi.
Turgut Özal Tıp Merkezi'nin uluslararası alanda önemli başaralar gösterdiğini belirten Fındıklı, "Ortaya çıkan başarıların devam etmesi için cihazların da standartlar üzerinde olması gerekiyor. Malatya'yı bir sağlık turizmi merkezi haline gelmesinde emekleri olan tüm hekimlerimize teşekkür ediyoruz. Hekimlerimizin daha da iyi çalışma ortamında bulunmaları için gerekli olan ihtiyaçların sağlanması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 559
Bu Ay : 4003
Toplam : 4003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom