Ulvi Saran'dan Açıklama

Malatya Valisi Ulvi Saran, köy ve karayolu çalışmaları ile ağaçlandırmada 2010'un hamle yılı olduğunu belirtti.

Ulvi Saran'dan Açıklama Malatya Haber

Köy yolları ile karayolundaki çalışmalar ve ağaçlandırma faaliyetleri hakkında İHA'ya bilgi veren Valisi Ulvi Saran, "2010 yılı başarılı geçti. Gerek merkezi idare ve gerekse bölgesel kuruluşlar, 2010'u yatırım ve hamle yılı yaptılar. Özellikle İl Özel İdaresi, köy yollarının asfaltlanması ve stabilize kaplamada geçmiş yılların 2-2,5 katı çalışma yaptı.

Sulama açısından, 100 projenin ihalesi yapıldı. İl Özel İdaresi açısından 2010 atak yılı oldu. İnşallah 2011 yılında da çalışmalar artarak devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi aktaran Vali Saran, Çevre ve Orman Bakanlığı faaliyet alanı içerisinde ağaçlandırma ve erozyon kontrolü çalışmaları, geçen yıldan daha fazla çalışma yapıldı. Bakanlığın yanı sıra valilik ve kaymakamlıklar tarafından da çalışmalar gerçekleştirildi. Ağaçlandırmada Malatya 81 il arasında birinci geldik" dedi.

Karayolları açısında da 2010'u değerlendirirken Vali Saran, dubbe yollar yapıldığını, çevreyolu alt geçit ve Beylerderesi Köprüsü'nün büyük oranda tamamlandığını vurguladı. Saran, "Darende karayolu Karahan geçidinde tünel açılıyor. Doğanşehir Erkenek tünelinin ihalesi tamamlandı. Sivas karayolu da duble yapılacak" şeklinde konuştu. Vali Saran, "2011 yılının da hamle ve başarı yılı olmasını diliyorum" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 172
Bu Ay : 8231
Toplam : 8231

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom