Kuzey Kuşak Yolunda İnceleme

Ahmet Çakır, Ergenekon üst geçidinden başlayıp, Yıldıztepe Mahallesi'nde mevcut çevre yoluna bağlanacak olan 14 kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki kuzey kuşak yolu çalışmalarını yerinde inceledi.

Kuzey Kuşak Yolunda İnceleme Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ergenekon üst geçidinden başlayıp, Yıldıztepe Mahallesi'nde mevcut çevre yoluna bağlanacak olan 14 kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki kuzey kuşak yolu çalışmalarını yerinde inceledi.

Dolgu ve stabilize çalışmalarını devam eden kuzey kuşak çevre yolu çalışmalarını, Belediye Başkan Yardımcıları Ertan Mumcu, Ahmet Ceyhan, bazı Belediye Meclis Üyeleri ve daire müdürleriyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, burada basın mensuplarına bilgiler verdi.

Kuzey Kuşak Yolu'nun Malatya'nın doğu-batı bağlantı arterlerinden bir tanesi olacağını kaydeden Başkan Çakır, ayrıca bu yol sayesinde çevreyolu kuzeyindeki bölgelerin gelişmesine ve değer kazanmasına katkı sağlayacağını söyledi.

14 kilometrelik yolun 5 bin 200 metresinin tamamlandığını belirten Başkan Çakır, "Şehir Mezarlığı ile Çarmuzu Tren geçidine kadar olan yoldaki çalışmamız da hızlı bir şekilde devam ediyor. Burada 15 tane iş makinamız 24 saat çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tren yolu geçidine kadar geldiğimiz taktirde Kuzey Kuşak Yolu'nun yüzde 50'sini tamamlamış olacağız" dedi.

Ergenekon üst geçidi - Hal binası arasında yapılan kuzey kuşak yolu çalışmalarına altyapı çalışmaları ile birlikte 5 milyon lira üzerinde bir harcama yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, hedeflerinin 2012 yılı sonuna kadar yolu bitirmek olduğunu söyledi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 381
Bu Ay : 3938
Toplam : 3938

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom