MEB'den 3. Kariyer Günleri

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günlerinin 3.sünün etkinlikleri başladı.

MEB'den 3. Kariyer Günleri Malatya Eğitim

07 Ocak 2011 Cuma günü saat 9.00’da Malatya Barosu Başkanı Sayın Eyüp KUTLUBAY ve Malatya Emniyet Müdürü Sayın Ali Osman KAHYA’nın katılımlarıyla Eski Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İlköğretim son sınıf öğrencilerinin dinleyici olarak davet edildiği kariyer günlerinin açılış konuşmasını Malatya Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet BULUT yaptı. BULUT konuşmasında kariyer günlerini düzenlemenin gereğinden bahsetti. Sayın BULUT ayrıca Malatya’daki ortaöğretimin öğrenci dağılımından bahisle mesleki eğitimin güçlendirilmesinin gereğini belirtti. Ayrıca kariyer günleri etkinliklerinin öğrencilere faydalı olması temennisinde bulundu. Sayın BULUT bu etkinliklerin 2011 yılı boyunca Milli Eğitim Müdürlüğünce devam ettirileceğini söyledi.

Açılış konuşmasının ardından sahneye konuşmacı olarak Malatya Baro Başkanı Sayın Eyüp KUTLUBAY ve Malatya Emniyet Müdürü Sayın Ali Osman KAHYA davet edildiler.

Her iki konuşmacıda hayat hikâyelerini kısaca aktardılar. Sayın KAHYA bir köyde okuduğunu şartların bu günkü kadar kolay olmadığını bu güne oranla o günkü şartların zor olduğunu bütün bu zorluklara rağmen zorlukları aşmak için direndiğini vurguladı. Mesleki yaşantısından da kesitler sunan Sayın KAHYA konuşmasından sonra kısa bir film izletti. Filmde elleri ve ayakları olmayan bir insanın yaşamın zorlukları karşısında direnmesi ve başarı hikâyesi anlatılıyordu.

Sayın KUTLUBAY Malatya Kaynarca İlköğretim Okulundan mezun olduğunu ortaokul ve liseyi Kubilay Lisesinde okuduğunu söyledi. Daha sonra İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun olduğunu staj ve bir süre İstanbul’da serbest avukatlık yaptığını öğrencilerle paylaştı. Sayın KUTLUBAY avukatlık mesleğini sevdiğini mesleğini sevdiği içinde işinde başarılı olduğunu söyledi. Ayrıca KUTLUBAY avukatlık yaşamı içerisindeki bazı anılarını da öğrencilerle paylaştı.

Daha sonra öğrencilerden alınan soruların cevaplandırılması gerçekleştirildi. Soru cevap bölümünün bitmesiyle program sona erdi.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri etkinliklerini düzenlemekteki amacı ilk ve orta derecede eğitim gören öğrencilerimize örnek olabilecek, mesleğinde başarılı insanların hayat hikâyelerini kendi ağızlarından dinleterek öğrencilere rol-model (örnek) olarak rehberlik etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom