Karadenizliler ve Arapgirliler Bir Arada

Malatya'da Karadenizliler ile Arapgirliller ayrı programlarla bir araya geldi.

Karadenizliler ve Arapgirliler Bir Arada Malatya İlçe

 Ramada Otel'de düzenlenen Karadenizlilerin bir araya gelme toplantısına, Trabzon'lu olan Malatya Valisi Ulvi Saran da katıldı. Malatya'da bulunan Karadenizlilerin zaman zaman bir araya gelme kararı alındı.

Bu arada, Malatya'nın Arapgir İlçesi ve Çevresini Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Malatya Şubesi tarafından düzenlenen gecede, Arapgir'in sorunları dile getirilirken, ilçenin eksik yönleri ve yapılması planlanan hizmetler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Programa, Kaymakam Ercan Turan, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ve çok sayıda Arapgirli katıldı.

Dernek Başkanı Börteçin Yırık açılış konuşmasında, dernek olarak Arapgirli'leri bir araya toplamak ve birbirlerinden kopmamaları adına bir takım çalışmalar yürüttüklerini belirterek; "Özel bir GSM operatörü ile anlaşarak tespit edilen tüm Arapgirli'lere, bayram, düğün, taziye ve benzeri konularda haberleşmeyi SMS yolu ile sağlıyoruz. Derneğimizin önümüzdeki günlerde çok çeşitli çalışma ve aktiviteleri olacak" dedi.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Kaymakam Ercan Turan ise 2010 yılında yapılan çalışmalar ile 2011 yılı yatırım programları hakkında bilgiler verdiler. Özel İdare Genel Sekreteri Sami Er de Arapgir'de 2011 yılında yol başta olmak üzere kültürel anlamda çalışmalar yapılacağını kaydetti. Programagelen misafirlere çiğköfte ikramında bulunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 720
Bu Ay : 1498
Toplam : 1498

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom