Ömer Faruk Öz'den Açıklama

Ömer Faruk Öz, bedelli askerlik konusunun gündemde olmadığını, ancak sözleşmel er ile ilgili kanun tasarısını meclise gelip bu dönemde yasallaşacağını bildirdi.

Ömer Faruk Öz'den Açıklama Malatya Siyaset

Malatya Öğretmenevi'nde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniylle kahvaltı düzenleyip, burada basın açıklaması yapan AK Parti Malatya milletvekili, basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Kendisinin da altında imzası bulunan yurt dışında çalışan vatandaşlara bedelli askerlik konusunda verdikleri kanun teklifinin Milli Savunma Komisyonu'ndan geçtiğini söyleyen milletvekli Öz, "Üç milletvekili olarak, ben, Tokat milletvekilimiz Seyit Aslan, Kilis milletvekilimiz Hasan Kara olarak TBMM'ye kanun teklifi verdik.Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın dövizle askerlik yapmaları konusu komisyondan geçti. Önümüzdeki haftalarda meclis genel kuruluna gelecek ve inşallah yasallaşacak. Bu kanun tasarısını AK partili milletvekilleri olarak verdik, ancak CHP ve MHP'li milletvekillerimiz de bu tasarıyı desteklediler. Konsensüsle komisyondan geçti"ifadeleirini kullandı. 

Bedelli askerlik konusunun gündemde olmadığını, ancak sözleşmel er ile ilgili kanun tasarısını meclise gelip bu dönemde yasallaşacağını aktaran Öz, "Uzun vadede en büyük hedefimiz, profesyonel orduya doğru geçmektir. Bu da özellikle sınnırda görev yapacak askerlerimizin daha profesyonel olarak yetişmesidir"dedi.

Öz, "İktidar olarak amacımız, herkesin bu ülkede mutlu olarak yaşamını sürdürmesidir. Bu ülkede azınlıklar dahi imtiyazlı insanlardır. Herkes rahatlıkla kürdüm diyecek ve kürtçe konuşabilecek. Herkes rahatlıkla dindarım diyecek ve dininin gereklerini yerine getirecek. Aleviyim diyen , Alevilmiğin şartlarını yerine getirebilecektir"şeklinde konuştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Öz, "Yandaş medya polimiğine girmek istemiyorum ve bu cümleyi doğru bulmuyorum. Olan olayları, yapılan hizmetleri ve gündemdeki konuları doğru ve zamanında insanımıza ulaştıran medya, insan hakları ve özel hayata didkkat etmek şartıyla kamuoyuna duyurmalıdır"ifadelerini kullandı.

Milletvekili Öz, Başbakan Erdoğan'ın Şubat veya Mart ayında Malatya'ya gelerek, alt geçit, Beylerderesi Köprüsü ve kültür merkezi ile diğer birçok hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştiriceğini kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 122
Bu Ay : 4551
Toplam : 4551

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom