Birlik İçin İnadına Sosyalizm

Malatya Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı'nın düzenlediği "Birlik, beraberlik ve eğitime katkı" etkinliğinde konser veren Pınar Sağ, hem türkü söyledi hem de Pir Sultan ve Zeynel Abidin torunlarına kurtuluş yolunu anlattı.

Birlik İçin İnadına Sosyalizm Malatya Kültür-Sanat

Malatya Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı'nın düzenlediği "Birlik, beraberlik ve eğitime katkı" etkinliğinde konser veren Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ'ın gelini Pınar Sağ, ağır bir süreç yaşadığını söyledi.

Eğitime katkı amacıyla düzenlenen etkinlikte konser veren Sağ, yaptığı konuşmada, "Bu kadar anlamlı, bu kadar güzel bir organizede, hele de işin içinde yobazlığa karşı bizi sömürenlere, bizi nice katliamlarda kıyanlara karşı, bütün insanlık alemini unutup bizleri kıyanlara inat bir aradayız. Biz diyoruz ki, bizler hep onur duyduk. Ben konuşunca işine gelmeyenler çekip gidiyor. Hiç umurumda değil. Ben Pir Sultan Abdal'ın torunuyum, bildiğim doğrulardan şaşmam" dedi.

Ağır bir süreçten geçtiğini ifade eden Sağ, şöyle konuştu: "Kapitalizm o kadar güçlü ki, çoluğumuzu çocuğumuzu eritmeye çalışıyorlar. Biz bunların farkındayız. Ama biz diyoruz ki, her şeyin başı eğitim. Biz hiçbir zaman demedik silahlarınızı alın dağa çıkın diye. Biz dedik ki, bizlerin kalemi var. Bizler asgari ücretle, bu coğrafyada emeğimizle vergimizi verdik, bedeller ödedik. O faşizm zihniyeti her zaman bizi karşısında bulacak. Bunun başka yolu yok. Ben çok ağır bir süreçten geçiyorum.

Malatya Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 yıl cezayla yargılanıyorum. Şunu bilin ki, biz hiçbir zaman kandan yana olmadık. Çocuklarımızın eğitimle en güzel okullarda okumasını istedik. Onların çocukları Amerika'da yatlar katlar alırken bizim çocuklarımız asgari ücretle geçiniyor."

Bir işçi çocuğu olarak bunu çok iyi bildiğini anlatan Sağ, şunları söyledi: "Hepinizin dişinden, tırnağından artırarak o yavrulara nasıl gelecek kurmaya çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Ama kurban olayım benim bu kardeşlerim, çocuklarımıza sakın ailelerine karşı inkarcı olmasınlar ve asla sırtlarını dönmesinler. Çünkü bakın bu yol bizim yolumuz. Çok aydınlık bir yol. Aleviliğin en güzel yanıdır sosyalizmi bağrında taşıması."

Sağ, konseri izlemeye gelen vatandaşlara kalbini göstererek sözlerine şöyle devam etti: "Şurası çok yaralı. Ama ben biliyorum ki, bizleri tüketmeye çalışanlara inat, bizler hiç katliamı yaşatmadık. Çünkü biz insana değer veririz. Pir Sultan Abdal'dan bugüne kadar çok uzun bir yol var. Benim boynumun borcudur, halkımın borcu olduğu gibi. İnadına sosyalizm." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 363
Bu Ay : 3920
Toplam : 3920

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom