Kar Ulaşımı Zorlaştırıyor

Adıyaman Malatya Karayolu Çelikhan ilçesi Bulam 1.köprü yakınlarında yoğun kar yağışı nedeniyle yol ulaşıma kapanınca araçlar mahsur kaldı.

Kar Ulaşımı Zorlaştırıyor Bölge

Adıyaman Malatya Karayolu Çelikhan ilçesi yakınlarında yoğun kar yağışı nedeniyle yol ulaşıma kapanınca araçlar mahsur kaldı.

Geceden başlayan kar yağışı Çelikhan ilçesinde etkili olunca Adıyaman Malatya Karayolu kar yağışı nedeniyle kapandı. Adıyaman kent merkezinde yağmur yağışı olduğu için kar yağışından habersiz olan sürücüler Çelikhan bölgesine ulaştıklarında kar sürprizi ile karşılaştılar.

Kara yolunda kar kalınlığın 25-30 santimetreye ulaşması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Mahsur kalan araçları iş makineleri zincirlerle çekerek kurtardı. İş makinelerinin olmadığı yerlerde ise, mahsur kalan araçları bulundukları yerlerden diğer araçlardaki vatandaşlar iterek çıkarmaya çalıştı.

Çelikhan- Adıyaman ve Çelikhan-Sürgü arası Bulam 1. köprü ve Aran deresi mevkiinde mahsur kalan araçların kurtarılmasının ardından araçlar kontrollü olarak seyir etmeye başladı.

Çelikhan ilçesinde de etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle ilçede elektrikler uzun bir süre kesilirken, cep telefonları çekmedi. Özel idareye ait ekipler ilçe merkezinde de kar temizleme çalışmaları gerçekleştirdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 736
Bu Ay : 4293
Toplam : 4293

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom