Vali Saran 2010'u Spor Açısından Değerlendirdi

Malatya Valisi Ulvi Saran, Gençlik ve Spor hizmetleri açısından da 2010 yılı atak yılı olduğunu bildirip, bu yıl kayak tesislerinin programa alınacağını bildirdi.

Vali Saran 2010'u Spor Açısından Değerlendirdi Malatya Haber

Malatya'daki 2010 yılı spor çalışmalarını İHA'ya değerlendiren Vali Ulvi Saran, "Gençlik ve Spor hizmetleri açısından da 2010 yılı atak yılı oldu. Malatya'mıza çevresel yönden ciddi bir önem kazandıracak, cazibe merkezi olmasını sağlayacak bir girişimimiz vardı. Hekimhan Yama Dağı kayak tesisleri yaptıracağız. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsisiyle ilgili konuları tamamladık.

Bakanlığımızın 2011 yılı programına almasını bekliyoruz. Gerçekleşirse ciddi bir adım olacak" dedi.
TOKİ ile yapılan takas sonucunda Malatya'nın 25 bin kişilik stada kavuşacağını aktaran Vali Saran, "Buna ilaveten yeni bir yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu da yapılacak. Protokol işleri son aşamaya geldi" ifadelerini kullandı.

Malatya'ya 4 adet spor salonu ve gençlik merkezi yapılma çalışmalarının geçen yıl başlatıldığını, Çavuşoğlu'nda bir spor salonu temelinin atıldığını, Tecde mahallesi kanal üstünde yapılacak olanın ise temel kazısının yapıldığını söyleyen Vali Saran, "Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi imkanlarıyla yapılacak olan spor salonu ve gençlik merkezi yapılma çalışmalarının özellikle şehrin ekonomik ve sosyal imkanlar açısından yeterli avantajlara sahip olamayan yoksul kesimlerdeki gençlere hitap edecek 4 ayrı spor salonu ve gençlik merkezi yapılma çalışmalarını geçen yıl başlattık. 2011 yılında iki adet daha yapılacak" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 260
Bu Ay : 7057
Toplam : 7057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom