Yavuz Bahadıroğlu Malatya'ya Gelecek

Malatya Okuyor Kampanyası yazar- kitap etkinlikleri çerçevesinde bir dizi etkinliklere katılmaz üzere yazar Yavuz BAHADIROĞLU 06 Ocak Perşembe günü Malatya'ya geliyor.

Yavuz Bahadıroğlu Malatya'ya Gelecek Malatya Kültür-Sanat

Yazar Yavuz Bahadıroğlu Malatya Okuyor kampanyasını desteklemek için 6 Ocak Perşembe günü Malatya'ya geliyor. 6 Ocak Perşembe günü saat 10:00'da Belediye Konferans Salonunda Ortaöğretim öğrencilerine yönelik söyleşi düzenleyecek olan Yavuz BAHADIROĞLU, 14:00'da Kitap Cafe'de kitaplarını imzalayacak. Saat 18:00'da da Eski Halk Eğitim Merkezi Salonunda Malatyalılara yönelik konferans verecek.

Yavuz Bahadıroğlu Kimdir?

Yavuz Bahadıroğlu, (1945 - Pazar, Rize) yazar, tarihçi, gazeteci, radyo programcısı.1971’de İstanbul’da gazeteciliğe başladı. Muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Gazete, dergi ve şirket yöneticisi olarak çalıştı. Gazeteciliğini muhabir ve röportajcı olarak sürdürürken, çocuklara yönelik eserler üretti. Yüzlerce çocuk romanı, hikaye yayınlandı. Aynı dönemde bir gazetede Şeref Baysal ve Veysel Akpınar isimleriyle iki köşe yazısı yazdı.

İlk romanı Sunguroğlu ve ardından yazdığı Buhara Yanıyor romanı ülkenin en çok satan romanlarından oldu. Genelde Osmanlı’nın çeşitli dönemlerini ele alan otuzu aşkın romanı vardır, bunlardan biri Biz Osmanlıyız. Yavuz Bahadıroğlu, roman, çocuk kitapları, hikaye, araştırma, oyunlar, film yapılmış senaryolar ve fikri eserler olmak üzere yüzlerce çalışmaya imza attı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konularda binlerce konferans verdi, çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödüller aldı, iki kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayınlandı. Halen ulusal bir radyoda günlük yorumlar yapıyor ve bir günlük gazete köşe yazarlığı sürdürüyor. Ayrıca tarihi sevmekle kalmayıp bize hatırlatan nadir yazarlarımız arasındadır.

Yavuz Bahadıroğlu, yazdığı tarihi romanlarıyla birçok gence tarihini öğretip sevdirme başarısını gösteren ender Türk romancılarındandır.

Yavuz Bahadıroğlu'nun onlarca eserlerinden bazıları şunlardır;
Sunguroğlu Kaybolan Elçiler, Sunguroğlu Karaşövalye, Sunguroğlu Baskın ,Sunguroğlu Tuzak , Hayata Dilekçe , Bediüzzaman Said Nursi , Hayatı Aşkla Yaşamak , Hayata Dair Öyküler , Yürek Seferi , Avukat Bekir Berk , Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı , Çakabey , Yolbaşı , Turgut Alp , Boşlukta Yürümek , Mısır'a Doğru , Karıncalar Savaşı , Aynur'un Annesi , Elmas Nine , Sevimli Palyaço , Tarihimizden Yaşanmış Öyküler …

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 46
Bu Ay : 4412
Toplam : 4412

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom