Malatya'dan Kısa Kısa Haberler

Mehmet Ali Aydınlar Arapkir'de mezun olduğu okuluna bilgisayar laboratuvarı kurdu...Yazıhan'da toplulaştırma çalışmaları...Şimdi Wushu zamanı...

Malatya'dan Kısa Kısa Haberler Malatya Haber

 MEHMET ALİ AYDINLAR, MEZUN OLDUĞU LİSE'YE BİLGİSAYAR LABORATUVARI KURDU

Malatyalı iş adamı Mehmet Ali Aydınlar, mezun olduğu okula bilgisayar laboratuarı kurdu. 

Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar okuduğu ve mezun olduğu Malatya'nın Arapgir İlçesi Çok Programlı Lisesi'ne (Arapgir Lisesi) Bilgisayar Laboratuarı kurdu. 

Bilgisayar laboratuarının açılışına, Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Okul Müdürü Hüseyin Gürer, Mehmet Ali Aydınlar'ın annesi Samime Aydınlar, okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

YAZIHAN'IN TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMASI 2012'DE TAMAMLANACAK

Malatya'nın Yazıhan ilçesinin 16 köyünü kapsayan arazi toplulaştırma çalışmalarının 2012 yılında bitirileceği bildirildi.

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de işlenebilir tarım arazisi miktarının 25 milyon hektar, sulanabilir arazi miktarının ise 8,5 milyon hektar olduğunu belirterek, Arazi toplulaştırılmasının amacının, üretim faktörlerinden üst düzeyde yararlanarak tarımsal üretimi ve tarım işletmelerinin verimliliğinin artırılması ve kırsal kesimdeki nüfusun hayat standartlarının yükseltmesi olduğunu aktardı.

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde 16 köyü kapsayan arazi toplulaştırma çalışmalarında kadastro parsellerinin sayısallaştırılması, alan kontrolü, hali hazır harita alımı ile bu yıl toprak etüt ve blok planlaması çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Ölmeztoprak, "2011 yılında çiftçilerle mülakat ve parselasyon planlaması çalışmaları yapılacak. 2012 yılının Ocak ayından sonra bölgedeki köylerde çiftçilere ait küçük, parçalı ve dağınık parseller daha büyük parseller haline kavuşmuş olarak sahibine daha fazla maddi getiri oluşturacak" diye konuştu.

WUSHU MALATYA İL TEMSİLCİSİ UĞUR EVREN:

Wushu Malatya İl Temsilcisi Uğur Evren, 2010 yılında Wushu spor dalını Malatya'da tanıtıp yaygınlaştırdıklarını belirterek, bu yıl ise Tao sporunu tanıtacaklarını söyledi.

Wushu Malatya İl Temsilcisi Uğur Evren, yaptığı açıklamada, "Wushu Malatya İl Temsilciliği olarak geride bıraktığımız 2010 yılını Wushu açısından sorgulayıp, arkasından yıl içerisinde yaptıklarımızı inceledikten sonra muhasebesinin de bilançosunu çıkararak eksilerimizi ve artılarımızı görmemizi sağladık" ifadelerini kullandı.

"2010 yılının Wushu Malatya açısından başarılı geçtiğini müşahede ettik. Sorumluluklarımızdan kaçmadık. Gerek sportif açıdan, gerekse idari açıdan Wushu camiasının disipline uygun usta davranışlar sergiledik.100 yılın sporu olan Wushu (kungfu) nun temsilciliğimizce iyi yönetilmesi Wushu'nun bilimsel, sosyolojik alternatif tıp, sinema, spor konumlarının yüzde 90 başarılı anlatımı ile kamuoyunda da takdir ile karşıladı" diyen Evren, daha sonra şunları belirtti:

"Türkiye Wushu şampiyonalarına katılım olarak az bütçemiz olmasına rağmen federasyonca tertiplenen yurt içi müsabakalara sanda branşında tam katılım sağladık.
Wushu nun öncelikle tanıtım reklamının yapılması lazımdı. Başarılı şekilde yaptık.
Şuan Wushu'nun tao branşının bilgisini yaymaya odaklandık. Neden çünkü tao ilimizde yapılmaya yeni yeni başladı. Sanda ise (Çin kick boksu) tekme yumruk ve güreşten oluşan ring müsabaka sisteminde Türkiye de başarılıyız. Sanda'nın ringini de ilimiz de projelendirdik. Sponsor firmanın katkıları ile ilimiz sanda ringine kavuşacak.

Malatya'nın Wushu bilgisi artıyor. Zaman Wushu zamanıdır. Burada üzerinde durmak istediğim konu Wushu'nun damla, damla su gibi birikti ve ilimizde bir baraj oldu.
Bu barajın yani bu sinerjinin önünde artık kimse duramaz antrenörlerimiz ve sporcularımız sorumluluğunun bilincinde. Bizi esas 2011 de görün diyoruz"

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 261
Bu Ay : 884
Toplam : 884

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom