Van Way Airlines

Van'da, 'Van Way Airlines' adı altında kurulan hava yolu şirketi, düzenlenen bir toplantı ile tanıtıldı. İsim Euroption'un "One Way Ticket" şarkı ismine benziyor.

Van Way Airlines Bölge

Van'da, 'Van Way Airlines' adı altında kurulan hava yolu şirketi, düzenlenen bir toplantı ile tanıtıldı. Vanlı işadamı Aslan Bayram tarafından kurulan ve ilk uçuşlarını 15 Ocak 2011 tarihinde yapacak olan şirketin tanıtımı için Bayram Oteli'nde bir basın toplantısı düzenlendi. Van Way Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Bayram, firmalarının Van'a, bölgeye ve hatta Türkiye ekonomisine katkı sağlayacağını belirtti.

Yıllardır hayalini kurduğu bir çalışmayı hayata geçirme sürecinde ciddi sıkıntılar yaşadığını anlatan Bayram, Van'daki tüm devlet kurumları ve siyasi kesimin olumlu ve cesaret verici desteklerini gördükten sonra son derece riskli olan bu projeyi hayata geçirmeye karar verdiğini söyledi. Bora Jet ve Anadolu Jet firmalarından da kendilerine çok büyük desteklerin olduğunu vurgulayan Bayram, "Bölge için bizim de elimizi taşın altına koymamız gerektiğini düşündük ve bu projenin bölgemize istihdam ve ekonomik katkı sağlayacağına inandık.

Sağlık, kültür, ticaret ve eğlence turizmi bu bölgede eksik olan fakat yapılanmaya açık olan alanlardır. Bu alanların değerlendirilmesi, mevcut boşlukların doldurulmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi. Van Way Airlines projesi ile Van Gölü'ne bir çakıl taşı attıklarını ve bu taşın oluşturacağı her dalganın bir iş alanı olarak belli kitleleri etkileyerek büyümesini sağlayacağını ifade eden işadamı Aslan Bayram, bu etkinin ve faydalanıcı kitlelerin hızla artması için halktan, genel ve yerel yönetimlerden, sivil toplum örgütlerinden ve basından beklentilerinin büyük olduğunu vurguladı.

Van Way Airlines firmasının sadece bir hava yolu şirketi olmadığının da altını çizen Bayram, firmanın aynı zamanda kültürel, sosyal, ekonomik ve yerel havacılık açısından da bölge için muhteşem bir kaynak olduğunu vurguladı. İlk etapta Bora Jet Hava Yolları'nda kiraladıkları 2 adet ATR72-500 model uçak ve Anadolu Jet Firması'nın destekleri ile 15 Ocak 2011 günü Van merkezili olmak üzere Gaziantep, Trabzon ve Ankara seferlerine başlayacaklarını anlatan Bayram, "Urumiye, Tebriz, Tahran, Erbil ve Erivan şehirlerinde uçuşları planlıyoruz. Daha sonraki hedeflerimiz ise tüm Orta Doğu'ya ve Asya'ya açılmaktır" açıklamasını yaptı.

Firmanın Van'da bulunan tüm bilet satış noktalarına aylık 108 bin lira gelir getireceğini dile getiren Bayram, ayrıca ilk etapta 20 kişiye istihdam sağlayacaklarını anlattı. Bayram, kendi uçaklarını aldıktan sonra bu istihdam ve ekonomik katkının da aynı oranda artacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 729
Bu Ay : 4527
Toplam : 4527

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom