Katil Akıllı Çıktı

Hanife Durak'ı öldürdüğünü Cumhuriyet Savcısına söyleyerek, suçu üstlenip, deli olduğunu iddia eden katil zanlısı Ramazan Durak, bu kez mahkemede akıllı olduğunu ifade etti.

Katil Akıllı Çıktı Malatya Asayiş

Namus meselesi nedeniyle öldürülüp evin içine gömülen Hanife Durak'ı öldürdüğünü Cumhuriyet Savcısına söyleyerek, suçu üstlenip, deli olduğunu iddia eden katil zanlısı Ramazan Durak, bu kez mahkemede akıllı olduğunu ifade etti.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, geçtiğimiz 4 Ağustos 2010 günü, 18 ay önce Yamaç Mahallesi'ndeki evinden ayrılarak kaybolduğu şeklinde polise bildirilen 40 yaşındaki Hanife Durak adlı kadının namus meselesi nedeniyle kocasının yakınlarınca öldürülüp, Hidayet Mahallesi'ndeki kaynının evindeki salonun içine gömüldüğünü ortaya çıkarmıştı.

Olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan Ramazan Durak (35), İlhan Durak (36), Kadir Durak (24) ve Turan Eriç (25) ile tutuksuz yargılanan Hülya Durak (32), Melek Durak (20) Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ikinci duruşmasında hakim karşısına çıktılar.

Duruşmada öldürülen Hanife Durak'ın kız kardeşi olan Remziye şahin tanık olarak dinlenerek, ablasının paralarından dolayı öldürüldüğünü iddia etti.

Duruşmada konuşan katil zanlısı Ramazan Durak, "Benim akli dengem yerindedir. Adli Tıp Kurumu'ndan rapor aldırılmasını istemiyorum" dedi. Katil zanlısı Ramazan Durak, olaydan sonra Cumhuriyet Savcısına ifade verirken, cinayeti tek başına üstlenerek, akıl hastalığı bulunduğunu belirtmiş ve gönderildiği Elazığ Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde akıl hastası olmadığı tespit edilmişti.

Hanife Durak'ın babası Hüseyin Ercan, "Bunlar bir şebekedir. Hepsinin haberi vardır, hepsi beraber bu suçu işlemişlerdir" dedi.

Mahkeme duruşmayı ileriki bir tarihe erteledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 128
Bu Ay : 3572
Toplam : 3572

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom