24 Aralık 2010 Gündemi

Dünya, Türkiye, Malatya Gündemi

24 Aralık 2010 Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'da, Türkiye - Pakistan - Afganistan Üçlü Zirvesi'ne katılacak. Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ile görüşecek. Üç lider ortak basın toplantısı yapacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ile görüşecek, İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet'i kabul edecek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 'Her Öğrenciye Bir Bilgisayar' kampanyasına Ankara'dan canlı bağlantıyla katılacak, Kazakistan Başbakanı Karim Massimov ile görüşecek.

Bakanların faaliyetleri

- Devlet Bakanı Faruk Çelik ve Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde, "Ehlibeyt Sempozyumu"na katılacak.

- Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 16.30'da Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Aset İsekeşev ile Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda görüşecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında, saat 10.00'da "Çalışma Hayatının Kalitesinin Arttırılması ve Sosyal Güvenlik Sisteminin İyileştirilmesi" konusunda protokol imzalanacak. İmza törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer ile Devlet Bakanları Mehmet Aydın ve Cevdet Yılmaz da katılacak.

- İçişleri Bakanı Beşir Atalay, saat 14.00'da Çırağan Sarayı'nda Türkiye-Afganistan-Pakistan İçişleri Bakanları Toplantısına katılacak, saat 15.00'da Türkiye-Afganistan-Pakistan Cumhurbaşkanlarının katılacağı Üçlü Zirve'ye katılacak, saat 17.05'de Türkiye-Afganistan-Pakistan İçişleri Bakanları Polis Teşkilatları Arasında İşbirliği Protokolünün Cumhurbaşkanları Huzurunda imzalanması törenine katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, saat 17.30'da Kazakistan Çalışma Bakanı Gulshara N. Abdyklikova ile Kazak İnşaat İşçileri İçin Eğitim Merkezi Kurulmasına İlişkin İşbirliği Anlaşmasını makamında imzalayacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 19.00'da Sheraton Otel'de "Türk Serbest Mimarlar Derneği 9. Mimarlık Ödülleri"nin verilmesi nedeniyle düzenlenen törene katılacak.

TBMM gündemi

- TBMM Genel Kurulu'nda, 2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri ile 2009 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hasap Kanunu Tasarısı'nın oylaması yapılacak.

- Sporda şiddet ve spor kulüplerinin sorunlarına ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu, Spor Hukuku Enstitüsü Derneği Başkanı Kısmet Ekiner'i dinleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Kazakistan Başbakanı Karim Massimov ve beraberindeki heyet, saat 15.30'da Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret edecek.

- HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Bursa il teşkilatını açacak. Saat 14.30'da ise Fomara'da halka hitap edecek.

- SP lideri Necmettin Erbakan, partisinin Genel İdare Kurulu toplantısına katılacak.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, saat 11.30'da "Milletvekili, BDKK ve Genel Müdürlük düzeyinde yapılan sahtecilik" konulu TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek.

- Halkın Hukuk Bürosu, Yürüyüş Dergisini dağıtırken yaralanan Ferhat Gerçek'in Bakırköy Adliyesi 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek dava duruşmasını izleyecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feriye Lokantası Karşısı'nda, Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur ile birlikte Dünyanın En Büyük Seramik Panosu "İSTANBUL"un açılışı ile 13.30'da Şile Otoyolu Çekmeköy Kemerdere Mevkii'nde, "7 Derenin Islahı Projesi Toplu Temel Atma Töreni"ne katılacak.

- Kastamonu Loç Vadisi'nde yapımı devam eden Hidroelektrik Santralinin yapımının durdurulması için 15 gündür oturma eylemi yapan Loçlu'lar, Orya Enerji Elektrik Üretim AŞ. önünde basın açıklaması düzenleyecek.

- İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Silivri Adliyesi önünde basın açıklaması düzenleyecek.

- Emek Gençliği, Genç-Sen, Öğrenci Kollektifleri ile TKP'li Öğrenciler, Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği'nde(Beyoğlu), "Öğrenciler Ne İstiyor" konulu konferans hakkında basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP Şişli İlçe Gençlik Kolları, Mecidiyeköy Metrobüs durağında, ulaşıma yapılan zammı protesto edecek.

- MHP Genel Başkan Danışmanı İbrahim Yaşar Dedelek parti binasında saat 11.00'de basın toplantısı yapacak.

- Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, saat 10.30'da "Torba Kanun Tasarısı" ile ilgili Türk-İş Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.

- Mali Hizmetler Uzmanları Derneği, saat 14.00'da kamu mali yönetim sisteminin değerlendirileceği panel düzenleyecek.

- Türk Kızılayı Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Çetin, saat 14.00'da Türk Kızılayı Ankara Şubesi Toplantı Salonu'nda Pakistan'a gönderilen 20.000 çift ayakkabı ve çantaların son partisi olan 5.00 çift ayakkabı ve çantaların gönderilmesi için düzenlenen etkinliğe katılarak basın toplantısı düzenleyecek.

- Ulusal Parti Ankara İl Başkanı Hüseyin Ekinci, saat 13.00'da partisinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyecek.

- Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin 55. yılı dolayısıyla, saat 18.00'de kutlama etkinliği düzenlenecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 586
Bu Ay : 8645
Toplam : 8645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom