Öğrenciler Eğlenip Öğreniyorlar

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından hazırlanan “İbiş’in Serüvenleri” isimli tiyatro oyunuyla, öğrenciler hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

Öğrenciler Eğlenip Öğreniyorlar Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamaları çerçevesinde eğitime katkısını sürdürüyor. Malatya Belediyesi, bu kez de “İbiş’in Serüvenleri” isimli tiyatro oyunuyla, öğrencilere günlük hayata dair önemli dersler veriyor. Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen, “İbiş’in Serüvenleri” isimli oyunun ilk gösterimi, Hidayet İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Tiyatro gösterisine Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Bulut ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı katıldı. Açılış konuşması yapan Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Bulut, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a böylesi etkinlikleri gerçekleştirdiği için teşekkür etti.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Malatya Belediyesi Kültür A.Ş.’nin tüm ilköğretim okullarını kapsayacak şekilde bundan sonra bu tür etkinliklerin yapılacağını kaydederek, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik bu tür sosyal, eğitici ve öğretici programların sıklıkla yapılması lazım. Belediyemize ait Kültür A.Ş. bir ilki gerçekleştirerek, öğrencilerimize özellikle temizlik alışkanlığını aşılamaya çalışıyor” dedi.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, “Şirketimiz tiyatro ekibinden Mehmet Ali Karataş tarafından yazılan ve yönetilen tiyatro gösterisinin amacı, geleneksel Türk tiyatrosunu tanıtmak. Aynı zamanda ince espriler ile çocuklara temizlik alışkanlığını kazandırmak. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın talimatları ile böylesi bir etkinliğe imza atıyoruz. Her gün bir okulumuza giderek sabah ve öğleden sonra iki seans halinde gösterileri gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 174
Bu Ay : 797
Toplam : 797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom