Yeşiltepe Yağmursuyu Drenaj Kanalı

Malatya Belediyesi tarafından Yeşiltepe bölgesinde 13 kilometrelik yağmursuyu drenaj kanallarının temeli atıldı.

Yeşiltepe Yağmursuyu Drenaj Kanalı Malatya İlçe

Yeşiltepe'deki Ergenekon Üstgeçidi devamındaki Kuzey Kuşak Yolu girişinde düzenlenen yağmursuyu drenaj kanalı temel atma törenine Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, daire müdürleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ergenekon köprüsünü kuzey kuşak yoluna bağlayan kavşakta yapılan genişletme ve düzenleme çalışmaları inceleyerek, basın mensuplarına bilgiler verdi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, köprü kavşağının genişletilmesi için 20 dolayında evi kamulaştırdıklarını belirterek, "Yaş Sebze ve Meyve Hali başta olmak üzere hizmet gruplarına giden araçlar buradaki trafiği yoğunlaştırıyordu. Burada yaptığınız genişletme çalışmaları ile birlikte bu yoğunluk azalacak. Genişletme çalışmalarının yanı sıra orta refüj çalışması da yaptık. Şimdi asfaltlama çalışması yapılıyor. Çalışmaların bitmesiyle araç trafiği burada daha da rahatlamış olacak" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, daha sonra Yeşiltepe bölgesinde yapılacak olan 13 kilometrelik yağmursuyu drenaj kanalının temelini attı. Çakır, 2010 yılı içerisinde Malatya genelinde bugüne kadar 23 kilometre dolayında yağmursuyu drenaj kanalı döşediklerini, Yeşiltepe bölgesine ise tarihinde ilk kez yağmursuyu drenaj kanalı döşendiğini söyledi. Yeşiltepe bölgesine toplam 13 kilometre dolayında drenaj kanalı döşeneceğini kaydeden Çakır, bu çalışmaların bir kısmını müteahhit firma, bir kısmını da Belediye personeli ile gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Yeşiltepe bölgesinin doğalgaza kavuştuğunu, yol açma ve genişletme çalışmaları yaptıklarını belirten Çakır, Yeşiltepe Bölgesini bir alt merkeze dönüştürmek adına çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Törene katılan Yeşiltepe bölgesi mahalle muhtarları ise Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1041
Bu Ay : 5931
Toplam : 5931

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom