AGD 8. Bölge Toplantısı

Anadolu Gençlik Derneği 8. Bölge Toplantısı'nı Malatya'da gerçekleştirdi.

AGD 8. Bölge Toplantısı Malatya Haber

 Toplantı öncesi bir basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, gençlerin anarşiye alet edilmek istendiğini ileri sürdü. Tongüç, son günlerde üniversite öğrencilerinin sebep olduğu bazı üzücü olayların yaşandığını ifade ederek, "Geçmişte bazı değerlerimizi tahrik ederek, gençlerimizi sokaklara dökenler, bir kez daha aynı oyunu tezgahlamak istemektedirler. Şer güçler bu planlarını yaparken daima olduğu gibi ülkemizin en büyük gücü olan gençlerimizi kullanmaktadırlar. Yakın tarihimiz bunun acı örnekleriyle doludur. Görünen o ki, yine aynı oyun sahneye konulmakta ve gençlerimiz anarşiye alet edilmek istenmektedir. Türkiye'nin en büyük gençlik teşkilatı Anadolu Gençlik Derneği olarak bizler öncelikle yaşanan üzücü gelişmeleri kınadığımızı belirtmek istiyoruz. Sinsi tahriklere karşı bütün milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Geleceğimizi karartmak için pusuya yatan kirli ve karanlık güçlerin gençliğimizin üzerindeki ellerini bir an önce çekmelerini istiyoruz. Ülkemizin ve
gençliğimizin bir anarşi ortamına daha sürüklenecek mecali kalmamıştır. Bu yüzden sorumluluk mevkiinde olanları dikkatli davranmaya çalışıyoruz. Artık üzerimizde oynanmak istenen oyunları bozmanın vakti gelmiştir. Gençliğimizi ve geleceğimizi kaos ve kargaşaya kurban etmeyelim. Gençlerimizi tekrar meydanlara sürüp, onların sırtından ülkenin geleceğini yok etmeyi amaçlayanlara fırsat vermeyelim. Gençlerimizin enerjilerini yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın kurulması için kullanalım. Bunun için kaybedecek bir dakikamız bile yoktur" görüşünü savundu.

Bir gazetecinin, "TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya yapılan yumurtalı saldırı hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, Tongüç, "İlk başta ikazlar yapıldığı yönünde haberler alıyoruz. Yani burada bu tür eylemler yapılabilir, gelinmemesi yönünde emniyet güçleri tarafından uyarılar yapıldığı yönünde haberler aldık. Bu uyarılar yapıldı ise, o ortama gidilmesi noktasında daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyoruz. Diğer taraftan da yumurtalı eylem ve başka eylemler başkasına fikrin ötesinde hareketle müdahale etmek anlamını taşıyacağı için bunu kesinlikle masum bir eylem olarak asla kabul etmiyoruz. Bunun altında bir takım farklı niyetlerin olduğunu görüyoruz. Özellikle genç kardeşlerimizin hak adı altında yapılmaya çalışılan bir takım gayretleri ve hesapları görmesi gerektiğini düşünüyoruz. Olay kesinlikle çirkindir. Hak dediğiniz şey fikir olarak, medeni ölçülerde ortaya konulur. Bunun değişik yolları vardır. Gidip başka yerlere saldırmak, başkalarının kürsü masumiyetini ortadan kaldırmak, hele hele okulunuza misafir olarak gelen böyle bir muamele göstermek ne ülkemizin geleneklerin, ne aile terbiyesine uymayan bir davranıştır. Olayın içinde farklı maksatların olduğunu düşünmekle birlikte, eğer emniyet güçleri böyle bir ihtimal var, gelinmemesinde fayda vardır uyarısını yaptığı halde gidiliyorsa, gidenlerin de burada payı olduğunu söylemek mecburiyetindeyiz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 216
Bu Ay : 216
Toplam : 216

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom