Erenli Beldiyesi Girişimcilik Eğitim Programı

Malatya merkez Erenli Belediyesi ile KOSGEB işbirliği çerçevesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programları eğitimi nedeniyle protokol imzalandı.

Erenli Beldiyesi Girişimcilik Eğitim Programı Malatya İlçe

Gazeteciler Cemiyeti'nde, KOSGEB Müdürü Murat Seki ile birlikte basın açıklaması yapan Erenli Belediye Başkanı İrfan Varol, belediyeciliğin sadece altyapı hizmet götürme olmadığını ifade edip, sosyal projeler konusunda da çalışmalar yaptıklarını söyledi.

KOSGEB Müdürü Murat Seki ise, "İstihdamın korunması, artırılması, geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programlarının verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvurabilmelerini sağlamak üzere Malatya Erenli Belediyesi ve KOSGEB Malatya Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü yapılmıştır. Bu eğitimlerin bütçesi Malatya Erenli Belediyesi tarafından karşılanacak olup 30 girişimciye girişimcilik eğitimi verilecektir. Girişimcilere proje sürecinde, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim konularında en az 60 saat eğitim verilmesi planlanmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Projesi sonucunda kurulan işletmelere KOSGEB tarafından işletme kuruluş giderleri için 3 bin TL, Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım Desteği olarak 10 bin TL işletme Giderleri Desteği için 12 bin TL olmak üzere toplam 25 bin TL hibe destek sağlanacaktır" diyen Seki, açıklamasını şöyle tamamladı: " Ayrıca sabit yatırımlar kapsamında alınacak Makine-Teçhizat için 70 bin TL ( 2 yılı ödemesiz toplam 48 ay vadeli ve "O" faizli) geri ödemeli kredi desteği sağlanacaktır. Ayrıca bu işletmeler hali hazırdaki tüm KOSGEB Desteklerinden de yararlanabileceklerdir.Uygulama Girişimcilik Eğitimi Programına 5-21 Ocak 2011 tarihleri arasında Erenli Belediyesi Hizmet Binasında yapılacaktır."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom