BİLSAM Kültür Kuşağı Konferansları

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Derneği (BİLSAM), "Geleneksel Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi" ne 11 Aralık'ta başlayacak.

BİLSAM Kültür Kuşağı Konferansları Malatya Kültür-Sanat

Malatya İstanbulluoğlu Konağı'ndaki BİLSAM Merkezi'nde konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan BİLSAM Basın Sözcüsü Murat Sezik ,"Geleneksel Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi" projemizin ikincisiyle karşınızdayız. Geçen yıl belirli periyotlarla gerçekleştirdiğimiz programımızı bu yıl paket program olarak uygulamaya karar verdik. Konferanslar Dizisi projemizin her bir programı, 11 Aralık 2010 tarihinden itibaren her hafta Cumartesi günü aynı saat, aynı mekan ve aynı formatla gerçekleştirilecektir.

Bu proje kapsamında ülkemizin önemli entelektüellerinden on üçü birer hafta arayla sizlerle birlikte olacaktır. Projeye dahil edilen entelektüel, akademisyen ve yazarlarımızın belirlenmesinde, görüşlerine başvurduğumuz çok sayıda üye ve dostlarımızın önerileri ve düşünce gökkuşağımızın farklı renklerinden istifade etme arzumuz etkili olmuştur" ifadelerini kullandı.

"Bu hafta konuğumuz, Şair ve edebiyatçı Ebubekir Eroğlu "Algı, Muhayyile ve zihinsel hazine" üst başlıklı konu ile aramızda olacak. Her hafta cumartesi akşamları bizlerle beraber olacak ülkemizin önemli fikir adamları ve akademisyenlerini sırayla sayacak olursam; Yazar Ömer Laçiner, Prof.Dr. Beril Dedeoğlu , Eğitimci Yazar Saliha Erdim Yrd. Doç. Dr. Necdet Subaşı Prof. Dr. Mümtazer Türköne, Prof. Dr. Şinasi Gündüz, Prof. Dr.Yasin Aktay Doç.Dr. Ferhat Kentel, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Atilla Yayla, Doç.Dr. Abdulkadir Baharçiçek ve son hafta yani 5 Mart 2011 tarihinde ise Doç Dr. İsmet Emre konferans verecektir" diyen Sezik, "Şehrimizin kültür hayatına bir şeyler katabilmek, fikir dünyasını canlı tutabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde açıklamasını tamamladı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom