09 Aralık 2010 Gündemi

Dünya Türkiye Malatya gündemi

09 Aralık 2010 Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 15.30'da Kuveyt Meclis Başkanı Jassem Mohammed Al-Kharafi ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 17.30'da Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallem ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

 

TBMM Başkanı Şahin'in programı
- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 11.45'te Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Jassem Mohammed Al-Kharafi ve beraberindeki heyetle TBMM Divan Salonu'nda görüşecek, saat 12.30'da Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Jassem Mohammed Al-Kharafi onuruna TBMM'de öğle yemeği verecek.

 

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde saat 09.30'da, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 25. Yıl Konferansı'na katılacak ve burada saat 11.30'da Türkiye Çocuk Vakfı Başkanı M. Ruhi Şirin'i kabul edecek. Ankara'ya gidecek olan Erdoğan, Resmi Konut'ta saat 15.30'da Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'i kabul edecek. Erdoğan, Resmi Konut'ta saat 20.00'de Kuveyt Meclis Başkanı Jassem Mohammad Al-Kharafi ile görüşecek.

 

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu saat 13.00'te toplanacak.

- DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP Afyonkarahisar milletvekili Halil Ünlütepe, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

- BDP Muş milletvekili Nuri Yaman, saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu, saat 13.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Çevre Komisyonu, saat 10.15'ten itibaren Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı'nı görüşecek.

- Sporda Şiddetin Önlenmesi Komisyonu, saat 10.30'da toplanarak Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı İsmail Dilber ve Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ı dinleyecek.

 

Bakanların faaliyetleri
- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, saat 09.00'da Çırağan Sarayı'nda, 2010 Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Perakende Zirvesi'ne katılacak. Eker, saat 09.30'da İstanbul Harbiye Açık Hava Müzesi'nde, 2. Gıda Güvenliği Kongresi'ne katılacak.

- Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 09.00'da Çırağan Sarayı'nda, 2010 Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Perakende Zirvesi'ne katılacak. Çağlayan saat 10.00'da Maslak Sheraton Otel'de, Polonya Başbakanı Donald Tusk ile birlikte Türkiye-Polonya İş Forumu'na katılacak.

- Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, İstanbul Fuar Merkezi'nde saat 11.00'de, Isı, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği tarafından düzenlenen "Binalarda Enerji Kimlik Belgesi Yazılımı" tanıtım toplantısına katılacak.

- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün saat 09.30'da açılış konuşmasını yapacağı Avrupa Konseyi 2006-2015 Özürlüler Eylem Planı Ara Değerlendirme Konferansı'na katılacak.

 

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, saat 12.30'da, partisinin Bursa il teşkilatında basın açıklaması yapacak.

- CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde saat 13.00'te, 'İGDAŞ'ın Blok Satışı' ile ilgili yürütmenin durdurulması talebiyle dava açacak.

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, DSP Genel Başkanı Masum Türker, saat 19.00'da Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği'nin (TÜSİAD) Sheraton Oteli'nde düzenlenen Yüksek İstişare Konseyi toplantısının kokteyline katılacak.

- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 09.30'da Ankara Sheraton Otel'de basın toplantısı düzenleyecek.

- Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, saat 11.00'da Kosova Büyükelçisi Bekim Sejdiu ile görüşecek, saat 15.00'te Hindistan Büyükelçisi Raminder Singh Jassal ile parti genel merkezinde görüşecek.

- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, saat 11.00'de Eğitim Hakkı Engellenmesin Platformu Basın Sözcüsü Harun Akalp ve beraberindeki öğrencileri parti genel merkezinde kabul edecek.

 

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül, İstanbul Elite World Hotel'de saat 09.30'da, Avrupa Konseyi 2006/2015 Özürlüler Eylem Planı Ara Değerlendirme Konferansı'nın açılış konuşmasını yapacak.

- Hazreti Mevlana'nın 737. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında, saat 20.00'de, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde sema gösterisi yapılacak.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 11.30'da yapımı tamamlanmak üzere olan Kurtboğazı 3. İsale Hattı'ndaki çalışmalar ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

- Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, saat 11.00'de Ankara ve Çankaya gündemine ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, saat 10.00'da TBMM Dikmen Kapısı önünde dernek üyeleri ile beraber basın açıklaması yapacak.

- Ankara Sanayi Odası (ASO) ve ABD Büyükelçiliği tarafından düzenlenen "ABD'de Ticaret-Finansman Kaynakları ve Ticari Vize Bilgilendirme Toplantısı", saat 09.30'da Ankara Sanayi Odası'nda gerçekleştirilecek.

- Gazi Üniversitesi'nin önderliğinde OSİAD'ın proje ortağı olduğu "Küçük ve Mikro İşletmelerin Mesleki Eğitim Sistemlerin Geliştirilmesi" konulu AB Leonardo da Vinci Projesi'nin kapatış toplantısı, saat 10.00'da Rixos Otel'de yapılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen "Günümüzde Çocuk Oyunlarında ve Oyuncaklarında Yaşanan Değişimler Sempozyumu" ve "Oyuncak Sergisi"nin açılışı, saat 09.30'da Milli Kütüphane'de yapılacak.

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri, saat 11.00'de SES Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.

 

EKONOMİ GÜNDEMİ
------------------------------
- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, saat 16.30'da, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 2010 Geleneksel Ödül Töreni'ne katılacak.

- Etsgroup'un 2010 yılını değerlendireceği ve gelecek hedeflerini paylaşacağı toplantı, saat 10.00'da Çırağan Sarayı'nda yapılacak.

- Samsung Türkiye'nin yeni yapısı ve hedeflerini paylaşacağı toplantı, saat 10.30'da İstanbul Ritz Carlton Otel'de gerçekleştirilecek.

- Renex Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Fuarı, saat 10.30'da İstanbul Fuar Merkezi'nde başlayacak.

- FOODist 2010 Fuarı, saat 11.30'da İstanbul TÜYAP'ta başlayacak.

- Halkbank, "Üreten Türkiye Buluşmaları" etkinliği, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük'ün katılımıyla saat 17.00'de WOW Otel'de gerçekleştirilecek.

- Yapı Kredi ve CFA Society of İstanbul iş birliği ile düzenlenen "2011 Makroekonomik Beklenti Paneli", saat 19.10'da İstanbul Yapı Kredi Plaza D Blok'ta yapılacak.

- Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı tarafından düzenlenen 15. ARCHIPRIX-Türkiye yarışmasında derece girenlerin ödüllerini alacağı tören, saat 19.30'da İstanbul YEM'de gerçekleştirilecek.

 

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------
- Beşiktaş, Eskişehirspor maçının hazırlıklarını saat 10.30'da basına kapalı yapacağı idmanla hazırlıklarını sürdürecek.

- Galatasaray, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını sabah saat 10.30'da basına kapalı yapacağı idmanla sürdürecek.

- Fenerbahçe, saat 11.00'de basına açık gerçekleştireceği antrenmanla Ankaragücü maçı hazırlıklarını sürdürecek.

- Avrupa Konseyi'nin "Spor Karşılaşmalarında Özellikle Futbol Maçlarında Seyirci Şiddeti ve Kötü Davranış Konusunda Avrupa Sözleşmesi" çerçevesinde düzenlediği 31. Daimi Toplantısı, İstanbul'da bugün yapılacak toplantıyla sona erecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 61
Bu Ay : 16197
Toplam : 16197

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom