Altın Ve Paraları İçin Öldürüldü

Malatya'da kayıp olduğu polise bildirilen ancak 18 ay sonra geçtiğimiz Ağustos ayında namus meselesi nedeniyle öldürülüp evin içine gömüldüğü ortaya çıkan Hanife Durak'ı babası, kızının altın ve paraları için öldürüldüğünü iddia etti.

Altın Ve Paraları İçin Öldürüldü Malatya Asayiş

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, geçtiğimiz 4 Ağustos 2010 günü, 18 ay önce Yamaç Mahallesi'ndeki evinden ayrılarak kaybolduğu şeklinde polise bildirilen 40 yaşındaki Hanife Durak adlı kadının namus meselesi nedeniyle kocasının yakınlarınca öldürülüp, Hidayet Mahallesindeki kaynının evindeki salonun içine gömüldüğünü ortaya çıkarmıştı.

Olayla ilgili olarak, Ramazan Durak (35), Hülya Durak (32), Melek Durak (20), İlhan Durak (36), Kadir Durak (24) ve Turan Eriç (25) tutuklanarak cezaevcine konulmuştu.

Ramazan Durak ve Kadir Durak'ın "Tasarlayarak ve töre saikiyle öldürme", Hülya Durak, Melek Durak, İlhan Durak ve Turan Eriç "Tasarlayarak ve töre saikiyle öldürme suçuna azmettirme" iddiasıyla yargılandığı Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasında ilginç detaylar ortaya çıktı. Duruşmada söz alan öldürülen Hanife Durak'ın babası Hüseyin Kuzu, "Kzıım Hanife para için öldürüldü. 8 tane bileziği, 14 bin 500 TL parası vardı, ev alacağını söylüyordu" dedi.

Hanife Durak'ın kocası Mustafa Durak ise eşinin 4 bilezik ve 2 yüzüğünün olduğunu bildiğini söyleyerek, "Ben Hanife'nin kimin öldürdüğünü görmedim. Eşim Hanife'nin başka erkeklerle gezip ilişkide bulunduğuna dair söylenti vardı, ancak ben kendi gözümle görmedim. Kimseden şikayetçi değilim, davaya katılmak istemiyorum" dedi.

Öte yandan, duruşmada olayla ilgilisini olmadığın söyleyen Hülya Duruk ise, kendisinin davanın sanıklarından Turan Eriç ile yasak ilişki yaşadığını ve bu şahısın kendisini kullandığını söyledi.

Olayı üstlenen sanık Ramazan Durak, ölen annesinin kendisine Hanife'yi öldürmesini söylediğini ileri sürdü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 466
Bu Ay : 2034
Toplam : 2034

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom