Belediye Meclisinden Önemli Kararlar

Malatya belediye meclisi, yılın son toplantısında; eski otogarın satışı, İŞGEM'e ortak olma gibi önemli kararları aldı.

Belediye Meclisinden Önemli Kararlar Malatya Haber

Malatya Belediye Meclisi, 2010 yılının son toplantısında Esik Garaj yerinin satışına çıkartılması kararlaştırırken, Belediye'nin İŞGEM7e yüzde 25 oranın da ortak olmasını da kabul etti.


Belediye Meclis Salonu'nda Meclis Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu başkanlığında yapılan Belediye Meclis toplantısında Esenlik şirketinin idari bina yapımı, inşaat, market ve diğer yatırımları için 20 milyon lira banka kredisi kullanması kabul edilirken, Asfalt Şantiyesi'nin Tedaş arkasında kiralık olarak faaliyet gösterdiği 209 dönümlük alanının kamulaştırılması için karar alındı.

Toplantıda eski otogar yerinin ihaleyle satışı için Belediye Encümeni'ne yetki verilmesi de kabul edilirken, daha önce karar alınıp, tekrar iptal edilen 100 adet kapalı otobüs durağı, bilbord, reklam panosu ile 20 adet raketin, bazı eklemelerden sonra yap-işlet modeliyle 8 yıllığına kiraya verilmesi için de Encümene yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Belediye Meclisi istihdama katkı anlamında da önemli bir karar aldı. Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından özelleştirilen, tekele ait parsel üzerinde bulunan 10 bin 518 metrekarelik kapalı alan atölye tadilatının yapılarak, yeni girişimcilere iş sağlanması amacıyla İl Özel İdaresi, Malatya Belediyesi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulacak olan şirkete Malatya Belediyesi'nin ortak olması yönünden de karar alındı.

İş Geliştirme Merkezi Limited Şirketi adı altında kurulacak olan şirkete, İl Özel İdaresi'nin yüzde 65, Malatya Belediyesi'nin yüzde 25, TSO'nun ise yüzde 10 oranında ortak olacağı bildirildi.

Belediye Meclisi 2011 yılının ilk toplantısını, 5 Ocak 2011 Çarşamba günü saat 14.00'de yapacak.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 704
Bu Ay : 1222
Toplam : 1222

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom