Okuduğu Okula Yardımda Bulundu

Malatya'da Nurettin Uğur isimli bir iş adamı, eğitim gördüğü okulda tören düzenlendi, yaptığı yardımlar nedeniyle de plaketle ödüllendirildi.

Okuduğu Okula Yardımda Bulundu Malatya Eğitim

Melekbaba İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Ulvi Saran, gönül zengini olmanın önemini anlatıp, Malatya'nın gönül zengini iş adamları ile büyük Malatya olacağını vurguladı. Eğitim ihtiyacının karşılanmasında hayırsever işadamlarının katkılarının önemini anlatan Vali Saran, eğitime katkıda bulunan Nurettin Uğur'a teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, Nurettin Uğur ve iş ortağı Musevi olan İsak Nino Debehar'ın 24 derslikli lise yapılması için de protokol imzalandığını bildirip, iş adamı Nurettin Uğur'un ayrıca, Fatih Lisesi, Muhuttin Özmumcu İlköğretim Okulu, 30 Ağustos İlköğretim Okulu'nun onarımına da yardımcı olduğunu söyledi.

Mahalle Muhtarı Ergin Güleç de, okullarına yaptıkları yardımdan dolayı iş adamına teşekkür etti.

İşadamı Nurettin Uğur da konuşmasında, sadece eğitim gördüğü okula değil, 4 okul onardığını ve 6 cami yaptırdığını hatırlatıp, yaptıkları hizmetlerle devletin yükünü azalttıklarını vurguladı.

Musevi işadamı İsak Nino Debehar da, "İş ortağım Nurettin Uğur kardeşim ile birlikte sadece Malatya'ya değil, birçok yerde hayırlı hizmetlerimiz vardır" diyerek, eğitimin önemini anlattı.

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Derneği Genel Başkanı Celal Karahan da, MASTÖB hakkında kısa bilgi aktardı. Karahan, MASTÖB yönetim kurulu üyesi olan Nurettin Uğur'u kutlayıp, "Ayrıca MASTÖB yönetim kurulu üyesi olan sayın Orhan Kaya Akçadağ, Halit Yüksel ise Pütürge ilçesine meslek yüksek okulu binası yapacaklar. MASTÖB üyesi iş adamlarımız Emniyet Müdürlüğü'ne iki binek otomobili bağışladılar" dedi.

Konuşmalardan sonra Vali Ulvi Saran, iş adamı Nurettin Uğur'a plaket verdikten sonra Melekbaba İlköğretim Okulu gezildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 875
Bu Ay : 4673
Toplam : 4673

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom