Dünya Engelliler Günü

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü ve Derneği Başkanı Şerif Büyüktaş, 12 Eylül'de yapılan referanduma kadar kendilerine verilen değeri bilmediklerini söyledi.

Dünya Engelliler Günü Malatya Yaşam-Sağlık

 Büyüktaş, 12 Eylül referandum gününün engellilerin günü olduğunu ifade ederek, "90 yıllık tarihte engelliler için gerek ekonomik gerekse istihdam alanlarında kayda değer bir şeyler yapılmamıştır. Ancak 12 Eylül referandumunda engellilere pozitif ayrımcılık adı altında yasa çıkartıldı. Bu yasa, biz engelliler için toplumda kanayan yaramıza merhem olmuştur. Eğer bu yasanın içindeki uyum yasalarını iyi analiz ederek, tüm engelli sivil toplum kuruluşlarına danışılıp ve fikirleri alınıp çıkarılırsa mükemmel olur" dedi.

Engellilerin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü de kutlayan Büyüktaş, "Engellilerimizin sadece bu önemli günde hatırlanmamasını senenin 365 günü hatırlanmasını istiyoruz. Malatya'mızda engelliler haftası denince geriye dönük 15 yılı değerlendirdiğimizde sadece son 5 yılda bir şeyler yapıldığını görürsünüz. Unutmayalım ki, asıl engel engelli olmak değil engellinin önüne koyulan engeldir" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 6854
Toplam : 6854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom