Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan'dan Konferans

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, "Şimdilerde Avrupa'nın durumu hiç iyi değil. Ekonomik krizde bunu net olarak belirginleştirdi. Dünyanın sıcak parası artık doğuya doğru kaymaya başladı" dedi.

Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan'dan Konferans Malatya Ekonomi

Malatya İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Salonu'nda düzenlenen konferansa, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan 'Türkiye'nin Güncel Dış Politikası' konulu bir konferansında, Türkiye'nin birçok alanda ciddi bir değişim yaşadığını belirterek, dış politika konusunda önemli gelişmelerin olduğunu kaydetti.

 

"MARKALAŞMAK ÖNEMLİDİR"
Markalaşmanın önemine değinen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, "Markalaşmak çok önemlidir. Markalaşmak demek, sanayici ve pazarlamacının iknası demektir. Sanayi toplumları değer üretmiyor. Mal üretiyor. Ürettikleri malları marka olarak piyasaya sürüyorlar. Dış politikada kullanacağımız araçlar, metotlar, kavramlar yeni dünyada çok önemli bir hale gelmiş durumunda. Algı gerçektir. Ama gerçek olup olmamanın anlamı kalmamıştır. Karşıya ne algılatıyorsanız o gerçek hale gelmektedir. O nedenle ürettiğiniz ne olursa olsun, Türkiye'yi konumlandırdığınız yer veya Türkiye'nin kimliği ne olursa olsun bunun iyi anlatılması ve iyi satılması gerekmektedir. Post modern dünyanın dış politika profesyonellerinin satış tekniklerini iyi öğrenmesi gerekmektedir. Çünkü bu şekilde satın almaya, bu reklam tarzıyla tüketici kılınmaya alışmış bir uluslararası toplumla karşı karşıyayız" dedi.

Prof. Dr. Arıboğan, "Şimdilerde Avrupa'nın durumu hiç iyi değil. Ekonomik krizde bunu net olarak belirginleştirdi. Dünyanın sıcak parası artık doğuya doğru kaymaya başladı. Avrupa'nın kıpırdayacak hali kalmadı. Dünya yeniden şekilleniyor. Türkiye Avrupa ile dış ticareti olan bir ülke. Türkiye sadece oraya konumlansaydı şuanda batardı. Çok boyutlu bir şekilde dış politikasını geliştirerek yeni ticari kulvarlar açtığı için şuanda o kadar yıpranmamış görünmektedir. Türkiye kendisine komşu ve aynı zamanda çok sorunlu olan tüm ülkelerle barışık ilişkiler içerisine girmeyi başarmıştır" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 605
Bu Ay : 3578
Toplam : 3578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom