Parke Taşı Üretimine Başlandı

Malatya'nın Arguvan İlçesi Çobandere Satik Köyü civarlarında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından yapılan taş ocağı üretime başladı.

Parke Taşı Üretimine Başlandı Malatya Ekonomi

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Samı Er, taş ocağının üretime başlamasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Valimizin emirleri doğrultusunda kamu ham madde üretim izini alarak Arguvan Çobandere sotik köyü civarlarında taş oçağı kurduk ve taş ocağı üretime başladı"ifadelerini kullandı.
"Sayın valimiz tabiat kültür varlıklarına çok büyük önem veriyor. Bu amaçla tabiat kültür varlıklarında kullanılmak üzere bu bölgede ocak kurduk. Bizler kamu ham madde üretim izini özel idare alarak işletmeye açtık, ancak şu anda bu ocağı özel bir şirket işletiyor. Bu ocakta çok kaliteli malzeme çıktı. Burada çıkarılan taşlar Nemrut Dağı yolunun köy içlerinde kullanacağız. Nemrut yolunun dar köy yol içi için 6 bin metre taşa ihtiyaç duyuldu"diyen Sami Er, açıklamasını şöyle tamamladı: " Ayrıca
tarihi beş konakların olduğu yolun döşenmesi için ayrıca sayın valimizin projesi olan Kultür Sokağı yapılacak. Bunların yapılması için taş ihtiyacı doğdu. Muhtelif illerde taş arayışımız oldu. Malatyamız için çok önemli bu gibi maddeleri il dişindan temin ediliyorduk. Ama şimdi dışa bağımlılık kalmadı. Bundan sonra bizler çevre ilere bu taşları vereceğiz".

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 659
Bu Ay : 5853
Toplam : 5853

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom