DSİ Yetkililerinden Su Çalışması

Devlet Şu İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yetkilileri, Malatya'nın Darende ilçesi ve civarındaki su kaynaklarında rezerv incelemeleri yaptı. İlçenin 50 yıllık su ihtiyacı karşılanmaya çalışılıyor.

DSİ Yetkililerinden Su Çalışması Malatya İlçe

 DSİ Genel Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Nedret Ünal Başkanlığında teknik uzmanlar ile DSİ Malatya Şube Müdürü Mehmet Albostan'dan oluşan heyet ilçede bazı temas ve incelemelerde bulundu.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan'ı makamında ziyaret ederek görüşen heyet, içme ve kullanma suları hakkında bilgi aldı. İsa Özkan görüşme sırasında verdiği bilgi de, hali hazırdaki kaynaklardan 80 litre/sn su aldıklarını açıkladı. Başkan Özkan, önümüzdeki günlerde ihale edilecek içme suyu kaptaj ve şebekelerinin yenilenmesi işiyle ilçe genelinde kapsamlı bir çalışma yaparak tüm sistemin elden geçirileceğini kaydetti. Kullanılan içme suyunun kaptaj, ana isale hatları ve yenilenecek şebekelerle daha kaliteli hale geleceğinin altını çizen Özkan, İller Bankası kaynaklarından gerçekleştirecekleri projenin Darende'nin 50 yıllık ihtiyacına cevap verecek nitelikte olacağını vurguladı.

DSİ Planlama Şube Müdürü Nedret Ünal da bölgelerde geleceğe yönelik incelemelerde bulunarak su kaynaklarını gözlemlediklerini bildirdi. Ünal, Darende'nin hali hazırda kullandığı içme suyu kaynağının yeterli olduğunu teknik ölçümlerle belirlediklerini ve önümüzdeki aylarda şebekenin yenileneceği bilgisinin de sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti.

DSİ Malatya Şube Müdürü Mehmet Albostan ise su kaynakları açısından ilçe merkezinin yaz aylarında kısmen sıkıntı yaşasa da genel olarak yeteri miktarda rezerve sahip olduğunu belirtti. Albostan, ayrıca ilçenin içerisinden akan Tohma Çayı'nın ıslah edilmesi için önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılacağını ve resmi prosedürün ardından çalışmaların hemen başlayacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 205
Bu Ay : 3762
Toplam : 3762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom